(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٧۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۴۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

تولید روزانه 2 هزار و 300 تن تخم مرغ در کشور
داخلی
طلاکش  درباه آخرین وضعیت تولید تخم مرغ ، گفت: روزانه 2 هزار و 300 تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که این میزان جوابگوی نیاز کشور است و هیچ گونه کمبود و مازادی نداریم...


به گزارش مرکز طیوران طلاکش در بخش دیگر سخنان خود درباه آخرین وضعیت تولید تخم مرغ ، گفت: روزانه 2 هزار و 300 تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که این میزان جوابگوی نیاز کشور است و هیچ گونه کمبود و مازادی نداریم.

طلاکش ادامه داد: اگرچه استان‌های اصلی تولیدکننده تخم مرغ همچون البرز و تهران به سبب معدوم سازی واحدها ناشی از آنفلوانزای حاد پرندگان در تعطیلی به سر می برند و استان قزوین تنها با 50 درصد ظرفیت خود کار می‌کند، اما به سبب سرانه پایین مصرف کمبودی در تولید و عرضه تخم مرغ وجود ندارد.

دبیرکل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار از کاهش سرانه مصرف تخم مرغ خبر داد و گفت: سرانه مصرف تخم مرغ سال 95 به ازای هر نفر 198 عدد بود که این رقم سال گذشه به 158 عدد رسید درحالیکه سرانه مطلوب تخم مرغ 250 عدد است که وزارت جهاد کشاورزی با برگزاری همایش ملی مصرف و انجام یک سری کارهای ترویجی از طریق ستاد در صددیم که سرانه مصرف تخم مرغ را افزایش دهیم.
امکان صادرات تخم مرغ به بازارهای هدف وجود ندارد

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ افزود: با توجه به قیمت تمام شده بالای تولید، امکان صادرات تخم مرغ به بازارهای هدف وجود ندارد، ضمن آنکه تولید کنونی تنها جوابگوی نیاز داخل است.

طلاکش با بیان اینکه خبری از تخصیص مشوق صادراتی به تخم مرغ نیست، گفت: در طول سال‌های بعد از انقلاب به غیر از یک دوره، هیچ زمانی مشوق صادراتی به تخم مرغ اختصاص نیافته است در حالیکه کشورهای دارای سیاست مدون صادراتی، در مواقعی که تولید آنها با مازاد روبرو نیست ،برای حفظ بازارهای صادراتی اقدام به صادرات تخم مرغ و تامین نیاز کشور خود از طریق واردات می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 21 خرداد، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 118
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 118
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir