(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٧۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۴۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

تولید و عرضه مرغ در کشور متوازن نیست
داخلی
طهماسبی در ادامه قیمت تمام شده مرغ در ایران را بسیار بالا عنوان کرد و یادآورشد: دولتمردان برای کاهش هزینه‌های تولید، بازار فروش مناسب، توسعه صادرات و غیره باید دست تولیدکنندگان در...


به گزارش مرکز طیوران عبدالعلی طهماسبی افزود: صدور مجوز تاسیس مرغداری برای تولید گوشت در مملکت امروز بیش از اندازه نیاز مصرف داخلی است.

وی همچنین اظهارداشت: مصرف سالانه گوشت مرغ در ایران دو میلیون تن است در حالیکه بیش از چهارمیلیون تن مجوز برای تولید گوشت سفید در کشور صادر شده است.

این فعال در حوزه صنعت طیور گفت: ظرفیت فعلی سالانه تولید مرغ در مملکت سه میلیون تن است که متاسفانه بازار جدیدی در داخل و خارج از کشور برای این میزان تولید ایجادنشده است.

وی افزود: متاسفانه مشکلات و چالش‌های بسیار زیادی من‌جمله نوسان قیمت نهاده‌های دامی، نرخ بالای سود تسهیلات بانکی، صدور بی‌رویه جواز تاسیس و موارد مشابه دیگر در مسیر تولید مرغ در کشور وجود دارد.

طهماسبی در ادامه قیمت تمام شده مرغ در ایران را بسیار بالا عنوان کرد و یادآورشد: دولتمردان برای کاهش هزینه‌های تولید، بازار فروش مناسب، توسعه صادرات و غیره باید دست تولیدکنندگان در این عرصه را به گرمی بفشارد و از آنان به معنای واقعی حمایت کنند.

یک کارشناس و مشاور پرورش مرغ گوشتی نیز ضمن اشاره به ضریب تبدیل دان به گوشت گفت: از مولفه‌های اقتصادی مهم برای محاسبه شاخص تولید در واحدهای مرغداری می‌توان به ماندگاری گله، میانگین وزن پایان دوره، تعداد روزهای پرورش وضریب تبدیل دان به گوشت را نام برد.

حمیدرضا ضیایی افزود: شاخص تولید بیانگر عملکرد تولیدی یک واحد است و این بحث نباید با عملکرد اقتصادی اشتباه گرفته شود چرا که عملکرد تولیدی با واقعیت‌های تولید و عملکرد اقتصادی با واقعیت‌های بازار ارتباط دارد.

وی ادامه داد: ضریب تبدیل دان مهمترین معیار اقتصادی در ارزیابی سود آوری گله‌های پرورش جوجه‌های گوشتی است.

این کارشناس و مشاور پرورش مرغ گوشتی تصریح کرد: گام‌های اساسی باید در راستای بهبود ضریب تبدیل دان در مرغداری‌های کشور برداشته شود چرا که این امر بطور مستقیم در کاهش هزینه‌ها و همینطور رشد عملکرد تولید بسیار تاثیرگذار است.

منبع: رادیو اقتصاد

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 21 خرداد، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 116
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 116
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir