(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٧۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۴۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

مرغداران در حال ورشکستگی
داخلی
پشتیبانی از امور دام و طیور همانطور که از نامش پیداست وظیفه پشتیبانی دارد چرا که مورد تاکید دولت است و این یعنی باید به فکر دامداران و مرغداران باشد. این اداره باید درزمانی که قیمت مرغ پائین است، به تولیدکننده...


به گزارش مرکز طیوران یکی از مرغداران گرمسار درباره وضعیت کنونی تولیدات دامی می‌گوید: بالابود قیمت نهاده‌ها و تولید و از سوی دیگر پائین بودن قیمت محصول به‌طور مشخص، اعتراض دامداران و مرغداران این شهرستان است، امروز سویا به ازای هر کیلوگرم دو هزار و ۸۰۰ تومان و ذرت یک هزار و ۳۵۰ تومان برای دامداران فاکتور می‌شود که به دلیل اعتراضات کامیون داران و کمبود خوراک اگر راضی به پرداخت همین قیمت هم باشیم باری به ما تحویل داده نمی شود.

گیوری بیان می‌کند: مجموع این عامل باعث می‌شود که مرغ‌ها گرسنه باشند با همه این تفاسیر مرغی که برای هر تولیدکننده کیلوگرمی پنج هزار و ۱۵۰ تومان تمام‌شده، چهار هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌شود، این یعنی تولیدکننده مجبور به تحمل ضرر یک هزارتومانی در هر کیلوگرم مرغ است.

وی می‌گوید: مرغداران گرمساری در حال نابودی و ورشکستگی هستند و اگر تعیین تکلیفی از سوی ارگان‌های اجرایی نشود قطعاً درب مرغداری‌ها بسته خواهد شد. از سوی دیگر مسئولان قول تخصیص ذرت و سویا داده‌ و درباره قیمت مرغ نیز تمهیداتی قرار است اندیشیده شود که تا این لحظه خبری از این تدابیر نیست.

این مرغدار گرمساری درباره راهکار نیز معتقد است: راهکار پشتیبانی اداره امور دام، در شرایط بحرانی مانند امروز است. پشتیبانی از امور دام و طیور همانطور که از نامش پیداست وظیفه پشتیبانی دارد چرا که مورد تاکید دولت است و این یعنی باید به فکر دامداران و مرغداران باشد. این اداره باید درزمانی که قیمت مرغ پائین است، به تولیدکننده کمک کرده و مرغ‌ها را به قیمت واقعی تمام‌شده بخرد اما عملاً با تعامل کشتارگاه‌ها این امر رخ نمی دهد امروز مرغ باقیمت شش هزار و ۴۰۰ تومان کشتار می‌شود اما از مرغدار چهار هزار تومان هم نمی خرند.

گیوری می‌گوید: سود یکجانبه به جیب کشتارگاه‌ها و دلالان می‌رود اگر مرغ زنده توسط اداره پشتیبانی امور دام و طیور خریداری شود، کمک خوبی به مرغداران است اما آن ها از ما مرغ کشتارشده خریداری می کنند در نتیجه کشتارگاه‌ها دراین‌بین بازار سیاه خودشان را دارند و هر قیمتی که بخواهند بر روی محصول می‌گذارند و این لابی است. اداره امور پشتیبانی به نظر خودش و با توجه به شعارش معتقد است که مرغ را خریداری می‌کند پس مرغدار حمایت می شود! اما در عمل هیچ سودی به حال مرغدار ندارد.

وی می‌افزاید: زمانی پشتیبانی باید صورت گیرد که دان وجود ندارد و مرغ‌ها گرسنه هستند درنتیجه تولیدکننده مرغ‌ها را به‌اجبار به کشتارگاه‌ها می‌فرستد پس از آن دیگر پشتیبانی سودی ندارد امروز است که مرغ به حدنصاب وزن موردنظر نیز نمی‌رسد و راهی کشتارگاه می شوند لذا باید فکری کرد.

تولیدکننده مرغ گرمساری می‌گوید: امروز امور پشتیبانی دام و طیور جهاد به‌جای اینکه دان و باری که ذخیره دارد را بین مرغداران توزیع کند، متأسفانه ذرت ایرانی با خرابی و آفروتکسین بالا را بین مرغداران توزیع می‌کند آن‌هم نه در اندازه مطالبه مرغدار و صرفاً در حدی که امورات دامدار بگذرد.

منبع: مهر

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 21 خرداد، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 117
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 117
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir