(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٧۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۴۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

قیمت واقعی هر کیلو مرغ ۱۲ هزار تومان است
داخلی
محمد یوسفی درباره مشکلات و اعتراضات اخیر مرغداران به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار، اظهار کرد: قیمت مصوب مرغ در سال ۹۴ با امروز تفاوت زیادی نکرده اما قیمت نهاده‌ها در این مدت افزایش ...


محمد یوسفی درباره مشکلات و اعتراضات اخیر مرغداران به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار، اظهار کرد: قیمت مصوب مرغ در سال ۹۴ با امروز تفاوت زیادی نکرده اما قیمت نهاده‌ها در این مدت افزایش چشمگیری داشته است به طوری که قیمت هر کیلوگرم ذرت از ۶۵۰ تومان امروز به ۱۲۰۰ تومان رسیده است و ۱۵۰ تومان نیز هزینه حمل را باید اضافه کرد.

به گزارش مرکز طیوران یوسفی افزود: قیمت ذرت حتی در اوایل سال گذشته نیز حدود ۷۰۰ تومان شد، اما امروزه حدود دو برابر افزایش یافته و هزینه‌های تولید مرغداران را بالا برده است.

یوسفی ادامه داد: اگر بخواهیم با هزینه‌های تولید فعلی قیمت مرغ را تعیین کنیم، مصرف کننده برای هر کیلوگرم از این محصول باید ۱۰ هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان بپردازد اما تولید ما به حدی زیاد است که اجازه کاهش قیمت نمی یابد.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: قیمت جوجه یکروزه اکنون به ۵۰۰ تومان رسیده است در حالی که قیمت این محصول در سال گذشته ۲ تا ۳ هزار تومان بود؛ دلیل این کاهش قیمت افت قیمت مرغ در بازار است و مرغداران در شرایطی که می‌بینند تولید این محصول به صرفه نیست میزان جوجه‌ریزی خود را کاهش داده‌اند.

وی تصریح کرد: در صورتی که بخواهیم مرغ را به قیمتی در بازار مصرف به فروش برسانیم که مرغدارها ضرر نکنند باید ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ به نرخ فعلی این محصول اضافه کنیم.

یوسفی افزود: قدرت خرید مردم کم شده است و از طرفی تغییرات نرخ ارز و بی‌انصافی برخی وارد کننده‌های نهاده کشاورزی نیز در بالا رفتن هزینه‌های تولید مؤثرند و منجر شده‌اند که هزینه تولید هر کیلو مرغ به ۷ هزار تومان برسد در حالی که قیمت مرغ زنده هم اینک ۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی در پاسخ به این سوال که دولت در این شرایط چه باید بکند، گفت: بازار مرغ را به حال خود رها کنند و در صورتی که قیمت این محصول به ۲۰ هزار تومان یا ۵۰۰۰ تومان نیز رسید دخالت نکند و اجازه دهد که تشکل‌های مرغداری خود برای تنظیم بازار این محصول اقدام کنند.

وی اظهارداشت: دولت تنها در مواقعی که قیمت این محصول در بازار افزایش می‌یابد برای کنترل بازار با داغ و درفش جلو می‌آید اما زمانی که قیمت مرغ ارزان است کاری ندارد.

یوسفی در پایان گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از مرغداریهای کشور به دلیل بدهی به بانکها، ضبط شده‌اند و با وجود اینکه بانک کشاورزی حتی تا ۱۰ بار به مرغداران استمهال داده است مرغداران نمی‌توانند معوقات خود را بپردازند.

منبع: تسنیم

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 20 خرداد، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 118
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 118
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir