(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٧۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۴۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

صنایع: وزارت جهاد کشاورزی فکری برای بیمه محصولات کشاورزی کند
اخبار صنایع وابستهوزارت جهاد کشاورزی فکری برای بیمه محصولات کشاورزی کند......

به گزارش مرکز طیوران شهروز برزگر، نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی یک خرداد و در طرح سوالات خود از وزیر جهاد کشاروزی گفت: دولت نتوانسته است از ظرفیت داخلی به خوبی استفاده کند، نیاز ما 900 هزار تن گوشت قرمز در کشور است این در حالی است که تولید ما در این بخش 800 هزار تن است و نه تنها دولت در این زمینه حمایتی از افزایش تولید نداشته بلکه طی سالیان گذشته به دلیل تب برفکی و تلف شدن دام ها وزارت جهاد کشاورزی هیچ اقدام جایگزینی نیز برای این بخش انجام نداده است.

برزگر بیان کرد: در سال جاری بیشتر استان های کشور درگیر بیماری تب برفکی بوده اند ولی وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را به دامداران اعلام نکرد.

وی گفت: امور دامی و امور پشتیبانی به جای حمایت از مرغداران با گران کردن نهاده های مورد نیاز مرغداران یعنی سویا و ذرت باعث شده است که آنها به مشکل جدی بخورند و همین موضوعات است که ما در بخش تولید گوشت قرمز نیز خودکفا شویم.

نماینده مردم سلماس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ارتباط با بازاریابی و بازارهای هدف کشور برای محصول سیب و مرکبات به جز کشور پاکستان چه کار کردید؟ در حال حاضر بخش عمده ای از تولید محصولات سیب و مرکبات کشور در سردخانه ها هستند چرا باید برخی سیب و مرکبات کشاورزان را به صورت فله ای از آنها بخرند و با قیمت پایین به خارج از کشور صادر کنند و آن کشورها با اسم خودشان بفروشند.

وی با انتقاد از علل کاهش تعرفه های واردات محصولات کشاورزی بیان کرد: مجلس در سال 96 به منظور حمایت از بازار اختیار تنظیم تعرفه های وارداتی را به وزارت جهاد داد و وزارت جهاد به وظایف خود عمل نکرد و با کاهش شدید واردات برخی محصولات و همچنین واردات بی رویه شکر، موز و میوه جات در کشور مواجه شدیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قریب به هشت هزار میلیارد تومان به باغداران و کشاورزان کشور خسارت وارد شده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که فقط مزارع بیمه شده را تحت پوشش قرار می دهد. دو سال است که خسارت کشاورزان و دامداران پرداخت نشده است این در حالی است که وزارت کشاورزی موظف است 50 درصد محصولات کشاورزی را زیر پوشش بیمه قرار دهند.

نماینده مردم سلماس با تاکید بر اینکه در حال حاضر کشاورزان و دامداران توان مدیریت کشاورزی و دامداری را ندارند، گفت: امروز جای تاسف دارد که کشاورزان ما را باید در کنار دلالان تنها بگذاریم چرا باید قیمت سموم دو و نیم برابر شود آیا رسالت وزارت جهاد کشاورزی مدیریت و نظارت در این بخش نیست.

منبع: خبرگزاری شبستان

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 2 خرداد، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 118
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 118
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir