(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٧۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۴۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

تازه ها: دلایلی که نباید «گوجه سبز» مصرف کرد......
تازه ها

متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: توت‌های دارای ترکیبات آنتی‌اکسیدانی هستند که می‌توانند رادیکال‌های آزاد را خنثی کنند، همچنین شاه‌توت می‌تواند به پاکسازی خون کمک زیادی کند و فشار خون را پایین بیاورد.

 سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و رژیم درمانی فارس، در خصوص خواص و عوارض مصرف نوبرانه‌ها در فصل بهار توضیح داد: نوبرانه‌ها اغلب میوه‌هایی هستند که فرایند رشد خود را به صورت کامل طی نکرده‌اند، به طور مثال؛ گوجه سبز از جمله میوه‌های این فصل به شمار می‌رود که به طور کامل رشد نکرده و مصرف بیش از حد آن می‌تواند عوارضی برای افراد در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مصرف این میوه‌ها توسط کودکان رواج بیشتری دارد، گفت:‌ هسته‌های گوجه سبز به صورت کامل رشد نکرده و جویدن آن به وسیله کودک ممکن است باعث بروز بیماری‌های گوارشی، اسهال و یا استفراغ شود.

این متخصص تغذیه ادامه داد: مصرف این نوبرانه‌ها توسط بزرگسالان نیز ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد، به طوری که برخی از فروشندگان برای طراوت و سالم ماندن میوه‌هایی مثل گوجه‌سبز اقدام به آبپاشی آنها می‌کنند که باید احتیاط‌های لازم را از نظر بهداشتی در این زمینه رعایت کرد و بهتر است پس از خرید، این میوه‌ها را به طور کامل شسته و ضدعفونی کنیم.

وی همچنین گفت: چغاله بادام و گوجه سبز با نمک زیادی مصرف می شود این در حالی است که در کشور ما مصرف نمک 3 تا 4 برابر بیش از حد مجاز و توصیه شده سازمان بهداشت جهانی است.

مظهری افزود: خانواده‌های ایرانی به مصرف غذاهای شور عادت کرده و غذاهایی می خورند مانند نان که 2 درصد نمک اضافه شده دارد یا فست فود و غذاهای فرآوری شده مصرف می کنند که نیترات و نیتریت زیادی دارند.

این متخصص تغذیه ادامه داد:بنابراین مصرف این میوه‌ها به دلیل نمک فراوان برای بیماران قلبی عروقی، مبتلا به فشار خون و زنان باردار مناسب نیست.

مظهری گفت: مصرف نوبرانه‌های سبزی‌هایی که در فاضلاب پرورش پیدا نکرده‌اند توصیه می‌شود به طوری که این سبزی‌ها داروی بدن تلقی شده و می‌توانند به سلامت افراد کمک کنند.

وی افزود: سبزی‌ها دارای ترکیبات ریزمغذی فراوانی هستند و می‌توانند انرژی مورد نیاز بدن را تأمین کنند.

این متخصص تغذیه توصیه کرد: از جمله بهترین میوه‌هایی که در فصل بهار در دسترس مردم قرار دارد توت‌ها هستند، میوه‌هایی مثل توت سفید، شاه‌توت و توت‌فرنگی که بر مبنای رعایت نکات بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند در سلامتی افراد اثر مثبتی داشته باشد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: توت‌های دارای ترکیبات آنتی‌اکسیدانی هستند که می‌توانند رادیکال‌های آزاد را خنثی کنند، همچنین شاه‌توت می‌تواند به پاکسازی خون کمک زیادی کند و فشار خون را پایین بیاورد.

وی در پایان گفت:‌رعایت تعادل و تناسب مصرف این مواد غذایی بسیار مهم است به دلیل اینکه هرگونه عدم تعادل باعث بروز سوءتغذیه خواهد شد.

منبع: فارس

 

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 20 اردیبهشت، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 116
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 116
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir