(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٨۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۵۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

واردات هم دردی از قیمت تخم‌مرغ دوا نکرد
داخلی
ترکاشوند از جوجه‌ریزی مجدد واحدهای تولیدکننده تخم‌مرغ خبر داد و گفت:‌ حدود یک سال زمان می‌برد تا این واحدها به تولید مستمر برسند و امیدواریم بیماری آنفلوانزا با راهکارهای دامپزشکی ...


به گزارش مرکز طیوران فاطمه بیات، طی دو سال اخیر با گسترش شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان به‌ویژه در فصل پاییز و زمستان در کشور بسیاری از مرغداری‌ها مجبور شدند، تا مرغ‌های خود را معدوم کنند تا حدی که بنا به تأیید وزیر جهاد کشاورزی در سال 95 و حتی امسال 30 درصد از مرغ‌های مادر در مرغداری‌ها که عمدتاً مرغ تخم‌گذار بودند، معدوم شدند و همین مسئله سبب شد که بازار تخم‌مرغ به‌هم بریزد.

جالب‌تر این‌که ایران تا پیش از این اتفاق، تلاش می‌کرد تا تخم‌مرغ تولیدی خود را در رقابت با ترکیه روانه بازار کشورهای اطراف از جمله بازار عراق کند، اما کار به جایی رسید که قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار رقمی بین 16 تا 17 هزار تومان به فروش رسید و ستاد تنظیم بازار برای افزایش بی‌رویه قیمت تخم‌مرغ به دلیل کمبود عرضه مجوز واردات تخم‌مرغ را صادر کرد که این‌بار ترکیه محصولاتش را روانه بازار ایران نمود.

همچنین قرار شد تا تخم‌مرغ تنظیم بازاری به قیمت هر شانه 12 هزار و 600 تومان روزانه از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار به مردم عرضه شود.

پس از یک ماه از این موضوع بازار را رصد کردیم و جالب آنکه همچنان هر شانه تخم‌مرغ 15 هزار تومان به فروش می‌رسد. البته بسته‌بندی‌های کوچک 6 تایی و 9 تایی رقم بسیار بالاتر است، به‌ طوری‌که هر عدد تخم‌مرغ به 700 تومان هم قیمت خورده است.

تخم‌مرغی که قبل از این موضوعات دانه‌ای 300 تومان به مردم فروخته می‌شد و این را هم نباید فروش کرد که بسیاری از قشر ضعیف جامعه برای تأمین منبع پروتئینی خود از تخم‌مرغ استفاده می‌کنند.

رضا ترکاشوند رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن در پاسخ به این سؤال که چرا با وجود توزیع تخم‌مرغ وارداتی قیمت همچنین بالاست، گفت: اگر همین تخم‌مرغ‌ها وارد و توزیع نمی‌شد، مردم باید هر شانه تخم‌مرغ را شانه‌ای 25 هزار تومان می‌خریدند؛ چرا که به دلیل آنفلوانزا 30 درصد از مرغ تخم‌گذار کشور از بین رفته است و زمان لازم است، تا دوباره جایگزین شود.

وی از توزیع روزانه 30 تا 50 تن تخم‌مرغ بنا به نیاز بازار در سطح پایتخت خبر داد و گفت: اکنون هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری 5 هزار و 300 تومان به فروش می‌رسد که با حساب سرانگشتی می‌شود، شانه‌ای 10 هزار و 600 تومان‌ و در بازار نیز 12 هزار و 600 تومان به فروش می‌رسد.

ترکاشوند از جوجه‌ریزی مجدد واحدهای تولیدکننده تخم‌مرغ خبر داد و گفت:‌ حدود یک سال زمان می‌برد تا این واحدها به تولید مستمر برسند و امیدواریم بیماری آنفلوانزا با راهکارهای دامپزشکی ریشه‌کن شده تا دوباره به تولید ما آسیب نزند.

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن پیش‌بینی کرد که تا فروردین به دلیل افزایش تقاضا و شرایط موجود بازار تا حدی به همین شیوه است، اما از اردیبهشت به بعد شرایط متعادل‌تری برای بازار تخم‌مرغ شاهد خواهیم بود.

منبع : فارس

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 18 بهمن، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 113
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 113
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir