(( طیوران ))  🌼  روغن غنی شده گیاهی 👈🏾🔹حلب ۱٧ کیلویی ۵٨۰۰۰ تومان 🔹گالن ٢۰ کیلویی ۶۵۰۰۰ تومان
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

 

مرغداری های تخمگذار مازندران در اولویت دریافت تسهیلات
داخلی
علیرضا عطایی نژاد افزود : با اولویت قرار گرفتن این مرغداری ها در دریافت تسهیلات ، آنان می توانند برای خرید و نصب دستگاه موردنیاز با عنوان 'کود خشک کنی ' در واحد خود اقدام بکنند...


به گزارش مرکز طیوران علیرضا عطایی نژاد افزود : با اولویت قرار گرفتن این مرغداری ها در دریافت تسهیلات ، آنان می توانند برای خرید و نصب دستگاه موردنیاز با عنوان 'کود خشک کنی ' در واحد خود اقدام بکنند .

وی هزینه خرید و نصب هر دستگاه کود خشک کنی در مرغداری های تخمگذار را سه تا چهار میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد : به هر یک از این مرغداری ها این تسهیلات با کارمزد پایین چهار درصدی پرداخت خواهد شد .

معاون جهاد کشاورزی مازندران این روند پرداخت تسهیلات را ابزار تشویقی برای راه اندازی مرغداری های تخمگذار بیشتر در استان ذکر کرد و گفت : در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات در مسیر فعالیت ، تنها تعداد محدودی از این نوع مرغداری ها در استان فعالیت دارند .

در حال حاضر 2 هزار و 144 واحد مرغداری در مازندران فعالیت دارند که تنها 23 واحدان مرغداری تخمگذار با ظرفیت تولید 20 هزار تن تخم مرغ در سال است .

عطایی نژاد گفت : بالا بودن رطوبت در مازندران مانع خشک شدن کود مرغداری ها می شود که بالتبع این مساله در روند فعالیت آنها نیز تاثیر دارد .

وی با اشاره به اینکه در استان های دیگر کود مرغداری های تخمگذار با قیمت مناسب و خوب به دیگر مجموعه برای رفع نیاز کاریشان فروخته می شود ، ادامه داد : رطوبت بالا در مازندران و بالا بودن هزینه انتقال و جابجایی کودها به مکان دیگر برای این مرغداران به صرفه نیست و در کاهش درآمد فعالان این بخش تاثیر دارد .

معاون جهاد کشاورزی مازندران گفت : نصب دستگاه کود خشک کن راه حلی برای خروج از این بار هزینه ای بالا در روند فعالیت مرغداری های تخمگذار در استان به شمار می رود که با اولویت قرار گرفتن آنها در دریافت تسهیلات و خرید این تجهیزات مورد نیاز ، بخش عمده ای از مشکلات آنها در این زمینه رفع می شود .

بنا به اظهار نظر کارشناسان جهاد کشاورزی و اقتصادی ، مرغداری صنعت مهم مازندران به شمار می رود چراکه سالانه 210 هزار تن گوشت سفید 11 درصد از تولید کشور در این استان تولید می شود .
سازمان جهاد کشاورزی مازندران تعداد مرغداری های فعال و دارای پروانه استان را 2 هزار و 144 واحد اعلام کرد که تولید در هر دوره 38 میلیون قطعه جوجه ریزی فعالیتی است که در این واحدها انجام می شود .

منبع: ایرنا
ارسال شده در مورخه : شنبه، 14 بهمن، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 113
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 113
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir