قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

 

معدوم‌سازی ۱۷ میلیون قطعه مرغ در سطح کشور
داخلی
رفیعی‌پور در ادامه از تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال بابت معدوم‌سازی مرغ‌های آلوده خبر داد و افزود: ۲۰۰ میلیارد ریال نیز بابت خسارت به مرغداری‌ها و بازگشت به چرخه تولید اختصاص یافته است...


دکتر علیرضا رفیعی‌پور که به مشهد سفر کرده است روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بیماری آنفلوآنزای پرندگان از سال ۱۳۹۵ در کشور شیوع یافت و از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ استان را درگیر کرده است.

به گزارش مرکز طیوران به نقل از ایرنا وی ادامه داد: همچنین ۸۵ درصد از مرغ‌های معدوم شده در بین مرغ‌های تخم‌گذار به دلیل فراگیری بیماری در بین این گروه گزارش شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی شمار مرغداری‌های کشور را ۳۴ هزار واحد اعلام و بیان کرد: ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان طی امسال در مرغداری‌های ۱۵ استان به ویژه آذربایجان شرقی، قم، تهران، البرز و قزوین گزارش شده است.

در خراسان رضوی که از حساسیت بالایی برخوردار است با توجه به اقدامات پیشگیرانه تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان مشاهده نشده و این استان از همین نظر پاک است.

وی گفت: سویه جدید آنفلوآنزای حاد فوق پرندگان از نوع H5N8 می‌باشد که بیشتر مرغ‌های تخم‌گذار را درگیر می‌کند.

این بیماری پارسال در ۶۵ کشور دنیا اعم از اروپایی، آسیای شرقی و آسیای میانی گزارش شده است. بیماری آنفلوآنزای پرندگان پارسال در ۲۵ استان ایران گزارش شد.

رفیعی‌پور در ادامه از تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال بابت معدوم‌سازی مرغ‌های آلوده خبر داد و افزود: ۲۰۰ میلیارد ریال نیز بابت خسارت به مرغداری‌ها و بازگشت به چرخه تولید اختصاص یافته است.

وی همچنین شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان را یکی از عوامل گرانی تخم‌مرغ ذکر و بیان کرد: با معدوم سازی ۱۷ میلیون قطعه مرغ بلافاصله واردات تخم‌مرغ به کشور انجام شد و مازاد تخم مرغ تولیدی در استان‌های پاک از بیماری نیز به سایر نقاط کشور انتقال یافت.

رئیس سازمان دامپزشکی پرورش جوجه مرغ تخم‌گذار در استان‌های پاک از بیماری آنفلوآنزا را از دیگر اقدامات در حال انجام در این زمینه عنوان و بیان کرد: از پارسال که بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور شیوع یافته صادرات تخم‌مرغ به کشورهای دیگر متوقف شده است.

وی به اقدامات برای مهار بیماری‌های دام و طیور نیز اشاره و بیان کرد: با تلاش شبانه روزی دست‌اندرکاران حوزه دامپزشکی اکنون شاهد کاهش ۵۰ درصدی بیماری‌های تب مالت و سیاه زخم نسبت به گذشته و همچنین کاهش ۱۵ تا ۷۵ درصد بیماری مشترک بین انسان و دام در سطح کشور هستیم.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 21 دی، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 81
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 81
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir