قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

 

مسئولان در برابر زیان مرغداران سکوت اختیار کردند
داخلی
محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: اگرچه در روزهای اخیر، قیمت نهاده‌ها در بازار با کاهش جزئی روبه‌رو بوده است؛ اما هم اکنون با نرخ واقعی خود فاصله معناداری دارد...


محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گفت: اگرچه در روزهای اخیر، قیمت نهاده‌ها در بازار با کاهش جزئی روبه‌رو بوده است؛ اما هم اکنون با نرخ واقعی خود فاصله معناداری دارد.

وی قیمت هر کیلو ذرت را ۱۰۷۰ تومان و کنجاله سویا را ۱۸۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که قیمت هر کیلو ذرت قبل از گرانی ۷۰۰ و کنجاله سویا ۱۳۰۰ تومان بود.

یوسفی افزایش ۱۰ درصدی نرخ ارز مبادله‌ای، نوسان نرخ جهانی و افزایش تعرفه ذرت از ۴ به ۱۰ درصد را دلیل اصلی گرانی نهاده‌های دامی در ماه‌های اخیر اعلام کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: کارخانجات روغن‌کشی که کنجاله سویا در اختیار دارند از آب گل آلود ماهی می‌گیرند و روزانه قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

وی با انتقاد از این مسئله که وزیر جهاد در هفته‌های اخیر با افتخار از ثبات قیمت مرغ در سه سال اخیر خبر می‌دهد، بیان کرد: در چند سال اخیر، ثبات قیمت مرغ به بهای زیان مرغدار و پرداخت یارانه از جیب تولیدکننده به مصرف کننده تمام شده است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: در سه ماه گذشته، ستاد تنظیم بازار نرخ منطقی هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌ها را ۷ هزار و ۱۰۰ تا ۷ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده بود و این درحالی است که اکنون با نوسان ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت نهاده‌ها به این نرخ در بازار نرسیده‌ایم.

این مقام مسئول در شرایط کنونی نرخ منطقی هر کیلو مرغ زنده را ۵ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد.

یوسفی در پاسخ به این سوال که قدرت خرید خانوارها اجازه افزایش قیمت مرغ به مرز ۹ هزار تومان را نمی‌دهد، تصریح کرد: این امر ارتباطی به تولیدکنندگان ندارد و تنها دولتمردان برای افزایش قدرت خرید خانوار باید تمهیدات بکری به کار گیرند، چرا که این امر نباید به زیان مرغداران تمام شود.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 14 دی، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 132
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 132
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir