قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

 

14 میلیون مرغ تخم گذار معدوم شدند
داخلی
رئیس سازمان دامپزشکی‌ در نشست خبری با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار دامپزشکی از وضعیت معدوم سازی مرغ های درگیر شده به آنفلوآنزا بیان کرد: امسال ۱۴ میلیون قطعه طیور درگیر آنفلوآنزا شدند که...


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، رئیس سازمان دامپزشکی‌ در نشست خبری با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار دامپزشکی از وضعیت معدوم سازی مرغ های درگیر شده به آنفلوآنزا بیان کرد: امسال ۱۴ میلیون قطعه طیور درگیر آنفلوآنزا شدند که همه آنها معدوم شده‌اند این در حالی است که آنفلوآنزای پرندگان در ۱۵ استان دیده شده اما در ۹ استان که تراکم مرغداری‌ها در آن ها بیشتر بوده میزان بار بیماری هم بیشتر بوده است

رفیعی پور با بیان اینکه آنفلوآنزای پرندگان در دنیا به عنوان یک بیماری هزار چهره شناخته می‌شود، عنوان کرد: هر ساله قرار است 100 میلیارد تومان در حوزه بهداشتی و پیشگیری تخصیص یابد که از این مقدار 35 درصد به پرداخت غرامت اختصاص خواهد یافت. تا این لحظه نیز 50 میلیارد تومان از مقدار تعیین شده، تحقق یافته است.

به گفته این مسوول در بودجه سال 97 با 352 میلیارد تومان در حوزه ملی و 530 میلیارد تومان در حوزه استانی پیش‌بینی شده که اعتبارات مربوط به خرید واکسن، افزایشی 35 درصدی را تجربه کرده است. در حالی که رشد اعتبارات ملی تنها 10 درصد بود.

وی به بیماری تب برفکی پرداخت و ادامه داد: کانون‌ها از هفت هزار و 994 مورد در سال 95 به 6 هزار و 540 مورد در سال جاری کاهش یافته و با نزول 18 درصدی مواجه بوده است. ضمن اینکه واکسیناسیون در فاز پاییزه سال جاری، برای دام سنگین به صورت رایگان انجام گرفت.

رفیعی پور تصریح کرد: کشورمان  یک دهه از بیماری لکه سفید خسارت دیده است و تعداد تلفات از ده‌ها هزار تن در سال‌های گذشته به چهار یا پنج هزار تن رسیده و با اقدامات صورت گرفته توسط سازمان دامپزشکی، میزان تولید در سال 96 به 27 هزار تن رسید. در حالی که این مقدار در سال 94 حدود 16 هزار تن بود.

رییس سازمان دامپزشکی‌ تصریح کرد: 96 درصد داروهای مورد نیاز در حوزه دامپزشکی در داخل کشور تولید می‌شود که البته 90 درصد ماده اولیه آن وارداتی است. در همین راستا بین 35 تا 40 درصد واکسن‌های طیور و 90 درصد واکسن‌های دامی تولید داخلی است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 13 دی، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
مهمان: 127
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 127
تبلیغات


  

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir